تقدیر از فدراسیون تیراندازی به عنوان فدراسیون برتر فعال در امر محیط زیستکمیسیون محیط زیست کمیته ملی المپیک عصر روز گذشته در نشستی با حضور دکتر صالحی امیری از فدراسیون تیراندازی و 5 فدراسیون برتر فعال در امر محیط زیست تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تیراندازی به نقل از کمیته ملی المپیک این نشست با حضور سید رضا صالحی امیری رئیس، طاهره طاهریان نایب رئیس کمیته ملی المپیک، فضل الله باقرزاده نایب رئیس کمیته ملی المپیک، مهرافزا منوچهری رئیس کمیسیون محیط زیست و ورزش به همراه اعضای این کمیسیون، علی دادگر رییس فدراسیون تیراندازی، سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی، رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی، مسعود خلیلی رئیس فدارسیون سوارکاری،خسرو قمری رئیس فدرلسیون دوچرخه سواری و حسین بابویی رئیس فدراسیون دانش آموزی به همراه مسئولین کمیته های محیط زیست فدراسیون های مذکور برگزار شد.
در ابتدای این نشست منوچهری رئیس کمیسیون ضمن خیرمقدم به حضار از دکتر صالحی امیری تشکر و مطالبی در خصوص اهداف این کمیسیون در رابطه با فدراسیون های ورزشی ارائه کرد، در ادامه مسئولان کمیته های محیط زیست فدراسیون های تیراندازی، سوارکاری، کوهنوردی، دوچرخه سواری، دانش آموزی و اسکی گزارش کاملی از فعالیت های محیط زیستی خود ارائه کردند.
در ادامه نشست دکتر باقرزاده نایب رییس کمیته ملی المپیک کمیته از طاهره طاهریان نایب رئیس کمیته برای زحماتی که در خصوص کمیسیون ها به دوش می کشد و از حمایت های دکتر صالحی امیری تقدیر و تشکر کرد.
پس از گزارش کمیته های محیط زیست فدراسیون ها، دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ضمن تشکر از برنامه ها و عملکردهای محیط زیستی فدراسیون های فعال در این حوزه گفت: تمامی این فعالیت ها باید بصورت یک کتاب مصورچاپ و در کل کشور توزیع شود.
در ادامه دکتر صالحی امیری به بیان 10 نکته در خصوص حیاتی بودن مبحث محیط زیست پرداخت و بر اهمیت آموزش های محیط زیستی در مدارس تاکید کرد و افزود کمیته بین المللی المپیک نیز بر حوزه محیط زیست تاکید بسیاری دارد بر همین اساس یک غرفه ای مستقل از ورزش در موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک به محیط زیست اختصاص می دهیم تا فعالیت های محیط زیستی ورزش در آن ثبت شود.
رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به اهمیت نقش فدراسیون های ورزشی درحمایت از محیط زیست گفت: تمامی فدراسیون ها باید تا زمستان سال جاری کمیته های محیط زیست خود را فعال کنند و با افزایش فعالیت های محیط زیستی به کاروان فدراسیون های برتری که امروز در این نشست حضور دارند، بپیوندند.
صالحی امیری تاکید کرد: کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان باید حمایت مالی از فدراسیون های فعال در حوزه محیط زیست را در دستور کار ما قرار بگیرد وهمچنین در جلسه آتی هیئت اجرایی سعی می کنیم تا بودجه ای برای این 6 فدراسیون برتر با عنوان بودجه اختصاصی توسعه محیط زیست به فدراسیون های تیراندازی، سوارکاری، کوهنوردی، دوچرخه سواری، دانش آموزی و اسکی در نظر بگیریم تا نقطه آغازی برای سایر فدراسیون ها باشد.
رئیس کمیته ملی المپیک در پایان از کمیسیون محیط زیست با عنوان یک کمیسیون فعال معرفی و از فعالیت ها و پیگیری های منوچهری رئیس این کمیسیون و نظارت خانم طاهریان تقدیر کرد.
در پایان نشست از زحمات فدراسیون های برتر توسط ریاست کمیته ملی المپیک تقدیر شد.
همچنین از دکتر ایرج فروزان از فدراسیون تیراندازی، دکتر خرم نژادیان ازفدراسیون اسب‌سواری، امین معین از فدراسیون کوهنوردی، بهمن احمدی توانا از فدراسیون دوچرخه‌سواری، دکتر تقی زاده از فدراسیون ورزش دانش‌آموزی و پیام نظر از فدراسیون اسکی بعنوان مسئولین زحمتکش محیط زیست فدراسیون های مربوطه تقدیر و تشکر بعمل آمد.